Themasports

Εκτός τελικού έμεινε η Γεωργία Κωνσταντινίδου, καταλαμβάνοντας την 11η θέση επί συνόλου 30 αθλητριών στο Τραπ Γυναικών στους 3ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες σε Κρακοβία-Μαλοπόλσκα.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Στο πρόγραμμα της Παρασκευής (30/6), η Κωνσταντινίδου φαινόταν βέβαιη για μια θέση στον τελικό, αφού μέχρι τον 17ο δίσκο της τελευταίας «πούλας» ήταν αλάνθαστη και στο σημείο εκείνο βρισκόταν στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Απέμεναν μόλις οκτώ δίσκοι για να ολοκληρώσει την προσπάθεια της και στο σημείο εκείνο έχασε τρεις συνεχόμενους δίσκους. Μέχρι το τέλος αστόχησε σε ακόμη μια προσπάθεια και με συνολικό 116/125 έμεινε για δύο δίσκους εκτός τελικού.

Θυμίζουμε ότι η Γεωργία Κωνσταντινίδου ήταν σε τροχιά εισόδου στον τελικό μετά τις τρεις σειρές της Πέμπτης (29/6), αφού είχε 71/75, όμως η δεύτερη μέρα ήταν καταστροφική για την ίδια.